Facebook

OPAKOVANÁ BOLEST ZAD

Bolest zad nevzniká v důsledku jednoho prudkého pohybu,

ale je výsledkem dlouhodobého zanedbávání páteře. Příčin, proč bolí záda, může být několik – od úrazu až po nesprávný životní styl. Špatné držení těla, nesprávné sezení nebo zvedání předmětů, nedostatek pohybu nebo naopak přetěžování zad, to vše jsou vlivy, které dávají našim zádům zabrat den co den. Postupně tak dochází k degenerativním změnám na páteři, které se jednoho dne ohlásí v podobě „seknutí“ či vysunuté ploténky.

Naopak svaly, které mají na starosti dynamický pohyb, ochabují. Mezi oběma skupinami svalů tak pomalu a nenápadně dochází k nerovnováze, což může mít za následek nesprávné postavení jednotlivých částí pohybového aparátu vůči sobě. Výsledkem jsou poškozené nervy, zánětlivá onemocnění a z toho vyplývající opakované bolesti zad.

Jelikož je opakovaná bolest zad výsledkem dlouhodobého zanedbávání páteře, zkratky v léčbě bolesti zad neexistují.

Poškozené ploténky a poruchy v kloubech mají společného jmenovatele,

a tím je porucha funkce svalů zad. Svaly zajišťující sezení se například dlouhodobým zatěžováním a nesprávným sezením zkracují.

1

Užívání volně prodejného přípravku
milgamma® N cps,

který vyživuje a regeneruje poškozené nervy, a pomáhá tak léčit samotnou příčinu bolestí zad*. Více info ZDE.

*Bolest zad způsobená zánětlivým nebo mechanickým poškozením (radikulární syndrom) periferních nervů a kořenů.

2

Změna životního stylu

Bolest zad je výsledkem našeho dlouhodobého chování k páteři. Pokud se chcete zbavit opakovaných bolestí, je třeba změnit i každodenní návyky. Pokud máte nadváhu, zhubněte. Pokud kouříte, přestaňte. Snažte se omezit stres a pravidelně se hýbejte.

Naučte se také správně sedět, nastavte si správnou výšku monitoru, dopřejte si kvalitní matraci a těžké předměty zvedejte nohama, ne zády.

3

Pravidelné cvičení

Pravidelné cvičení, například formou pilates, je vhodné při opakovaných bolestech zad. Slouží k posílení opěrných svalů zad. Více o pilates se dozvíte na specializovaných stránkách.

cvik12
cvik11
cvik10
cvik9
cvik8_1
cvik7

Opakovanou bolest zad nelze podceňovat

Pokud bolesti zad neustávají, naopak se šíří do nohy nebo ruky, je třeba urychleně navštívit lékaře. V takovém případě totiž může jít o vyklenutí meziobratlové ploténky s tlakem na nervový kořen. Lékař při vyšetření například zjistí, zda jde jen o běžnou, nebo nespecifickou bolest zad.

Pozrite si video, ako vzniká bolesť.

Podívejte se na video, jak vzniká bolest zad.