Prozradíme vám 3 kroky, jak se zbavit bolesti zad a kříže


Dlouhodobé nerovnoměrné zatížení zad nebo naopak nedostatek pohybu, dlouhodobý stres či nadváha postupně vedou k poruše opěrné funkce, strnulosti svalů zad a dlouhodobému útlaku nervů zad, což je následně doprovázeno opakovanou bolestí zad. Přinášíme vám 3 kroky, které vám mohou pomoci k životu bez bolesti zad.

1. Zbavte se akutní bolesti

Léky proti bolesti přinášejí úlevu a jsou indikovány v akutní fázi potíží. Neřeší však příčinu vzniku bolesti. Zde je důležitá trvalá změna životního stylu. Výraznou bolest zad, která vás omezuje v pohybu, zkuste zahnat pomocí okamžité úlevy v podobě tzv. úlevové polohy. Lehněte si na záda a nohy položte například na židli. Takto jsou vaše záda zatížena nejméně, jak se dá, jen na 20 %.

2. Šetřete si záda a dbejte na zdravý životní styl

Všimněte si, jak dostávají záda zabrat v různých situacích. Zatímco nejšetrnější je pro záda úlevová pozice, docela obyčejný správný sed na židli jim dává zabrat na 140 %. Hrbení se či zvedání těžkých břemen nesprávným způsobem je devastují ještě více. Záda je třeba šetřit a dbát i na zdravý životní styl. Vhodné je pravidelně cvičit, zredukovat tělesnou hmotnost, přestat kouřit a eliminovat stres.

3. Poškozené nervy zad vyživujte pravidelně a dlouhodobě

Nervy se hojí rychlostí pouhých 1 mm za den. Jejich výživu lze podpořit užíváním vysokých dávek trojkombinace vitamínů benfotiamin (B1), B6 a B12. Benfotiamin se vstřebává až 5krát lépe, než běžná forma vitamínu B1. Důležité je i tuto trojkombinaci užívat ve formě léku, ne doplňku stravy, a dostatečně dlouho a se správným dávkovacím schématem. Více info ZDE.

BOLEST ZAD 
SE DÁ LÉČIT, 

NEJEN POTLAČOVAT**

Lék Milgamma® N cps pomáhá léčit příčinu bolesti zad

Milgamma® N cps

koupit